II edycja FORUM OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

FORUM OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH wraca po przerwie. Już jutro (we czwartek, 23 marca 2017 r.) w Krakowie, II Małopolskim Forum Ochrony Danych Osobowych rozpoczynamy drugą edycję cyklu, podczas której odwiedzimy wszystkie miasta wojewódzkie.

Tegoroczna agenda Forów dotyczy kompetencji, zadań oraz statusu Inspektora Ochrony Danych jako następcy ABI, porusza istotną kwestię identyfikacji zagrożeń i oceny ryzyka (risk-based approach). W programie znajdują się także wykłady dotyczące komunikacji pomiędzy ABI a działem IT oraz zgód i obowiązków informacyjnych przy zbieraniu danych osobowych. Oprócz tradycyjnych prezentacji będą mieli Państwo również możliwość skonsultowania z prelegentami interesujących Państwa zagadnień oraz zadania pytań, które zostaną omówione w panelu dyskusyjnym. Pełna agenda Forum (czytaj więcej...)

Wydarzenie jest przeznaczone zarówno dla Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, osób pełniących funkcje specjalistów do spraw ochrony danych osobowych, a także wszystkich kierowników jednostek organizacyjnych, którzy z mocy Ustawy odpowiadają za wykonywanie obowiązków administratorów danych osobowych. Pragniemy podkreślić, że prelegenci Forum to eksperci oraz praktycy, którzy mieli istotny wkład w kształtowanie się zagadnień związanych z ochroną danych osobowych w Polsce, a Forum to doskonała okazja do spotkania i wymiany doświadczeń.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami prelegentów, wśród których jest właściciel Portalu Ekspertów - Pan Marcin Soczko.

Dotychczasowe Fora zabrały prawie 500 uczestników, którzy otrzymali rzetelną wiedzę na temat tego:
- jakie zadania spoczywają na Administratorach Bezpieczeństwa Informacji oraz Administratorach Danych Osobowych,
- jak przeprowadzić sprawdzenie zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych,
- jak należy prowadzić Rejestr zbiorów danych osobowych,
- jakie nowe zadania i obowiązki przyniesie reforma przepisów w UE,
- w jaki sposób najlepiej wdrożyć przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w swojej organizacji.

Aby zarejestrować się na każde forum z cyklu należy pobrać formularz ze strony www.forumodo.pl, wypełnić go, podpisać i opieczętować, oraz przesłać obraz dokumentu na adres biuro@ariergarda.pl. Link do rejestracji na Forum (czytaj więcej...)

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz